Lisans Yüksek Lisans

Yüksek Lisans Yaparken Lisans Okunur Mu?

Yüksek Lisans Yaparken Lisans Okunur Mu?

Yüksek lisans yaparken lisans okunmaktadır. Lisans veya önlisans okumak için yüksek lisans programını bırakmaya gerek yoktur. Şu ana kadar binlerce kişi yüksek lisans yaparken aynı anda lisans eğitimi almışlardır. Sizler de bölümünüze paralel olarak bir bölümde lisans eğitimi alabilirsiniz.

Yüksek Lisans Yaparken Örgün Lisans Okunur Mu?

İçindekiler

Yüksek lisans yaparken özgün lisans programı okunmaktadır ancak bazı durumlarda sizden harç talep edilebilmektedir. Bu işe başlamadan önce ilgili üniversite ile harç ücretleri konusunda iletişime geçmenizde fayda var.

Yüksek Lisans Yaparken Açık Öğretim Lisans Okunur Mu?

Yüksek lisans yaparken açık öğretim lisans okunmaktadır. Bunun için hiçbir engel yoktur. Genel olarak yüksek lisans yapan kişiler, bölümü ile alakalı açık öğretim bölümlerine ilgi göstermektedir.

Önemli not: Yüksek lisans yaparken aöf okumak istiyorsanız bir miktar harç yatırmanız gerekmektedir.

Yüksek Lisans Yaparken Başka Bir Bölüm Okunur Mu?

Yüksek Lisans yaparken başka bir bölüm okunmaktadır. Bunlara ek olarak yüksek lisans yaparken; önlisans + lisans + yüksek lisans programlarını okumanız mümkündür. Bunun için hiçbir engel yoktur.

Doktora ve Lisans Aynı Anda Yapılır Mı?

Eğer, doktora öğrencisiyseniz ve lisans okumak istiyorsanız bu mümkündür. Eğer, lisans öğrencisiyseniz ve doktora yapmak istiyorsanız bu mümkün değildir. Doktora yapmak için herhangi bir yüksek lisans programından mezun olmanız gerekmektedir.

Doktora İle Yüksek Lisans Aynı Anda Yapılır Mı?

Doktora ile yüksek lisans aynı anda yapılmamaktadır çünkü doktora yapmak için yüksek lisans mezunu olmanız gerekmektedir.

İlgili İçerik: Tezli Yüksek Lisans Ne Demek?

Üniversite Son Sınıf Öğrencileri Yüksek Lisans Yapabilir Mi?

Üniversite son sınıf öğrencileri yüksek lisans yapamamaktadır. Yüksek lisans yapabilmeniz için herhangi bir üniversiteden belirli bir not ortalaması ile mezun olmanız gerekmektedir. Daha sonra ALES ve YDS gibi sınavlara girerek gerekli puanları elde etmeniz gerekmektedir. Bu adımlardan sonra yüksek lisans yapmanız mümkündür.

ALES’e Girmeyen Yüksek Lisans Yapabilir Mi?

Resmi Gazete’de yayınlanan kararlara göre yüksek lisans yapabilmek için ALES’ten en az 55 almanız gerekmektedir. Bu puan üniversitelerin senatosuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

YDS’ye Girmeyen Yüksek Lisans Yapabilir Mi?

YDS’ye girmeyen yüksek lisans yapabilmektedir. Üniversiteler, yüksek lisans yapmak için gerekli olan şartları sitelerinde yayınlamaktadır. Bazı üniversiteler YDS şartı aramamaktadır.

İlgili İçerik: Tezsiz Yüksek Lisans Nedir?

Yorum Yap