Lisans

Üniversiteye Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir? Nereden Bakılır?

Üniversiteye Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir? Nereden Bakılır?

Üniversiteye giriş tarihi öğrenme için buraya tıklayabilirsiniz. E-Devlet’e giriş yapıp T.C kimlik numarası ve şifrenizi yazarak öğrenme imkânı bulunmaktadır. Bunun yanında kazandığınız üniversitenin öğrenci işleri bölümünü arayarak da öğrenmeniz mümkündür. Eğer elinizde transkript belgesi var ise orada da yazmaktadır.

E Devlet sitesinden; Açık Öğretim Üniversitesi, lise mezuniyet belge sorgulama işlemi, üniversite e kayıt işlemi, öğrenim, katkı kredisi ve burs sorgulama ve öğrenim kredisi başvurusu yurt dışı öğrenci belgesi işlemleri yapılmaktadır.

ÖNEMLİ: Eğer, buradan sonuç alamazsanız yine e-Devlet üzerinden Transkript belgesi sorgulayarak üniversite kayıt tarihinizi öğrenebilirsiniz. Belge sorgulamak için buraya tıklayınız.

E-Devlet Transkript Belgesi Sorgulama Üniversite Kayıt Tarihi
E-Devlet Transkript Belgesi Sorgulama Kayıt Tarihi

Üniversiteye Giriş Tarihi Nereden Bulabilirim?

İçindekiler

Üniversite başlama tarihi öğrenme için e-Devlet sitesine giriş yapıp T.C kimlik numarası ve şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Ekrana gelen bölümden ara kısmına ‘Üniversite E-kayıt Belge Sorgulama’ yazılmalıdır. Çıkan sonuca tıklandığında, işlem buradan gerçekleştirilmektedir.

Bunun dışında kazandığınız üniversitenin öğrenci işleri numarasını bulup arayarak üniversite giriş tarihini öğrenmek mümkündür. Elinizde Transkript belgesi varsa burada da yazmaktadır.


Üniversite Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim?

Üniversite bilgilerini öğrenme için Türkiye.gov.tr adresine giriş yapılması gerekmektedir. Burada kayıt bilgileri ve kayıt belgesi rahatlıkla görülmektedir. Sayfaya giriş yapıldığında ‘Öğrenci Belgesi Sorgulama’ sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Ekranda beliren listede okulun sağ tarafında yer alan ‘’Detay’’ seçeneğine giriş yapılmalıdır. Ortalama 10 saniye sonra öğrenci belgesi gelecek, buradan istenilen üniversite bilgisi öğrenilmektedir.

Mezun Belgesi E Devlet’e Ne Zaman Düşer?

Mezuniyet belgesi alındığı hafta e Devlet sitesinde gözükmektedir. Fakat site ile alakalı olarak yoğunluk ve sayfanın açılmadığı gibi ekstrem durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu tür durumlarda bilgi almak için e Devlet çağrı merkezi 160’ı aramanız gerekmektedir.

Eğer çağrı merkezine ulaşmakta zorluk çekiyor ya da hat düşmüyorsa siteye giriş yapıp arama bölümüne ‘’İletişim ve Yardım Merkezi’’ yazıp ‘’Görüntülü Görüşme Başlat’’ yazısına giriş yapılması gerekmektedir. Ayrıca e Devlet üzerinden üniversite başlangıç tarihi öğrenme için arama bölümüne ‘’Üniversite E Kayıt Belge Sorgulama’’ yazıp gerekli bilgi alınmaktadır.

Üniversite Ne Zaman Başlanır?

Üniversitelerin 2021- 2020 eğitim öğretim yılı başlangıç tarihi 13 Eylül olarak belirlenmiştir. Ayrıca açılan üniversitelerin gerektiğinde yüz yüze eğitim verebileceği kararına varılmıştır.

Üniversite Kayıt Belgesi Nereden Alınır?

Üniversite kayıt belgesini almak için Türkiye.gov.tr adresinden giriş yapmanız gerekmektedir. Şifre ve T.C kimlik numarasını yazıp girdikten sonra arama bölümüne ‘’Üniversite E Kayıt Belge Sorgulama’’ yazılmalıdır. Açılan sayfadan Üniversite kayıt belgesi bulunmaktadır.

Üniversite Kaydıma Nereden Bakabilirim?

Üniversite kaydına internet üzerinden e devlet sitesinden bakılmaktadır. Siteye T.C kimlik numarası ve şifre ile girildikten sonra arama bölümüne ‘’Üniversite e kayıt’’ yazmanız gerekmektedir. Ekrana gelen sayfadan üniversite kaydına ve barkodlu elektronik kayıt belgesi alınmaktadır.

Eğer elektronik kayıt işlemi gerçekleştirilecek ise kayıt yapan kişi, üniversitenin internet sitesinden duyuruları takip etmesi gerekmektedir. Elektronik kayıt işlemi gerçekleştirildikten sonra üniversiteye gidip kayıt yapılmasına gerek yoktur.


Yorum Yap