Lisans

Tıp Okurken Başka Bölüm Okunur Mu? Aöf Okunur Mu?

Tıp Okurken Başka Bölüm Okunur Mu?

Evet, tıp okurken başka bölüm okunur. Tıp eğitiminiz boyunca dilediğiniz açık öğretim bölümünü okuyabilirsiniz. Bunun için sınavdan yeterli puanı almanız veya sınavsız geçişle ikinci üniversite başvurularını takip etmeniz yeterlidir. Tıp öğrencileri, 2.sınıfa geçtiklerinde aöf okumak isteyebilirler. Bunun için herhangi bir yasak veya kısıtlama söz konusu değildir. Tıp öğrencileri de Türkiye’de eğitim gören kişilerin hakları ile aynı haklara sahiplerdir.

Tıp Okurken Açık Öğretim Okunur Mu?

Elbette, tıp okurken açık öğretim fakültesi okunabilmektedir. Tıp öğrencisinin açık öğretin fakültesinde eğitim alması için yasal olarak hiçbir engel veya kısıtlama yoktur. Her öğrenci gibi aöf bölümlerini tercih ederek kendilerini geliştirebilirler. Entelektüel anlamda kendinizi geliştirmek istiyorsanız sosyoloji veya felsefe okuyabilirsiniz. Buna ek olarak dini yönden kendinizi geliştirmek istiyorsanız ilahiyat tercihinde bulunabilirsiniz. Çocukları seviyorsanız ve çocuklarla ilgili eğitim almak istiyorsanız çocuk gelişimi bölümünü tercih edebilirsiniz. Tıp okurken açık öğretim okumak genel kültür anlamında size katkı sunacaktır.

Tıp Okurken Aöf Okumak Mantıklı Mı?

Tıp zor bir alan olduğu için ikinci bir üniversite, dikkatinizi dağıtabilir veya ilgi gösterecek zamanı bulamayabilirsiniz. Bu nedenle tıp okurken açık öğretin fakültesinden eğitim almak için biraz düşünmenizde fayda var. Bölümünüze paralel olarak sizi geliştirecek bir aöf bölümü bulunmamakta. Eğer, entelektüel anlamda sosyoloji veya felsefe gibi bölümleri okumayı planlıyorsanız bunun için de vaktiniz varsa okuyabilirsiniz ancak bir iş olarak görüyorsanız sizin için zaman kaybı olabilir.

İlginizi Çekebilir: Tıp Makale Siteleri