İntihal

Hızlıca Turnitin İntihal Raporu Alma

Turnitin benzerlik raporu
Turnitin intihal raporu alma

Turnitin intihal raporu alma, Turnitin programı üzerinden adım adım görselli bir şekilde anlatılmıştır. Bir Turnitin hesabına sahipseniz aşağıdaki adımları uygulayarak Turnitin benzerlik raporu sahibi olabilirsiniz. Bir hesabınız yoksa Turnitin raporu hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rapor hizmeti sunarken ”No repository” özelliğinden faydalanarak taranan içeriğin veri tabana kaydedilmemesini sağlıyoruz. Böylelikle içeriğiniz Turnitin tarafından hiçbir zaman görülmemiş gibi kabul edilerek gizlilik esas alınıyor. Dilerseniz, işleyiş ve rapor alma hakkındaki detaylara geçelim;

Adım 1: Turnitin intihal raporu almak için ilk olarak Turnitin’e giriş yapınız, buraya tıklayarak giriş yapınız.

Adım 2: Akademisyenin oluşturmuş olduğu dersin veya sınıfın bağlantısına giriş yapınız (Sınıf oluşturma işlemi akademisyenler tarafından yapılmaktadır).

Adım 3: İntihal raporu almak için sınıfa girdikten sonra karşınıza aşağıdaki alan çıkacaktır. Burada ”Submit” butonuna tıklayın.

Adım 4: Karşınıza çıkan bölüm içerik yükleme alanıdır. Buradan tez, makale veya ödev yükleme işlemi yapılır.

Adım 5: Turnitin makale yükleme bu alandan yapılır. Bu alanda görselde anlatıldığı gibi adınızı, soyadınızı ve konunuzu yazmanız gerekiyor. Ayrıca, dosyanızı nereden yükleyecekseniz seçmelisiniz. Genel olarak dosya bilgisayarda olduğu için ”Choose from this computer” alanı tercih edilir ve dosya seçilerek sisteme yüklenilir. Tüm işlemleriniz bittiğinizde ”Upload” butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiniz.

Adım 6: Yükleme penceresinin 2.aşamasında ise dosya ile ilgili bilgiler karşınıza çıkacaktır. Kontrol ettikten sonra ”Confirm” butonuna tıklayarak devam ediniz.

Adım 7: Son aşamada ise gönderdiğiniz saat gibi detaylar yer alıyor. Böylelikle Turnitin intihal raporu işlemi başarılı bir şekilde tamamlanıyor. Sonraki aşamalarda ise sonucu görebiliriz.

Adım 8: İçerikleri gönderdikten sonra makale veya tezin uzunluğuna göre rapor alma süresi değişebilir. İçerik analiz edildikten sonra tekrar sınıf içerisindeki alana düşer. Aşağıdaki görselde yüklediğimiz içeriğin benzerlik oranı yer alıyor. Bir sitede yayınlanmış içeriği test ettiğimiz için %99 sonucunu aldık.

Adım 9: İntihal raporunu almak için ”View” seçeneğine tıklayın. Rapor ekranı açıldıktan sonra intihalli olan yerler, intihal kaynakları karşınıza çıkacaktır. Bu alandan sonra özgünleştirmenizi yapabilirsiniz. Başarılı ve intihalsiz bir makale için tüm adımlar bitti. Turnitin raporu örneği aşağıdaki gibidir;

İletişim Formu


Turnitin’e Tez veya Makale Yükledikten Sonra Turnitin’e Kaydediliyor Mu?

İçindekiler

Hayır, raporu almadan önce seçtiğimiz ”No Repository” seçeneği ile tez, ödev veya makaleler veri tabanına işlenmiyor bunun sonucunda da kaydedilmiyor. Anlık raporu aldıktan sonra başka yüklemenizde hiç yüklememiş gibi olacaktır.

Turnitin Raporunda Renkler Ne Anlama Gelir?

Turnitin benzerlik raporunda %24’e kadar olan oranda yeşil renk kullanılır. %25 – %49 arasındaki intihal oranında sarı renk, %50 – %74 turuncu renk ile, %75 – %100 oranları ise kırmızı renkte gösterilmektedir. Turnitin raporundaki renklerin anlamı bu şekildedir.

Turnitin Raporu Almak Ne Kadar Sürer?

Turnitin raporu alma süresi, içeriğin uzunluğuna göre değişkenlik gösterir. Örneğin, 300 kelimelik bir içeriğin raporu 1 dakikada alınırken 3000 kelimelik bir içeriğin raporu 10 dakikada alınabiliyor.

Turnitin Benzerlik Oranı Kaç Olmalı?

Üniversitelerde müsade edilen Turnitin benzerlik oranı %15 – %20’dir. Fazlası etik olmayan bir durum olarak kabul edilebilir ve makaleniz tehlikeye girebilir.

Turnitin PDF Dosyalarını Okuyor Mu?

Turnitin PDF dosyaları okumaktadır. Buna ek olarak Turnitin’e yüklenebilecek formatlar; HTML, TRF, MS Word, WordPerfect, PostScrit ve son olarak zengin metin belgesi.

Çeviri Turnitin’de Çıkar Mı?

Google gibi platformlardan yapılan copy-paste çevirileri Turnitin sisteminde gözükmektedir. Ancak, profesyonel olarak özgünleştirme ile yapılan çeviriler Turnitin sistemi tarafından tespit edilememektedir.

Kopyala Yapıştır İntihal Mi?

Akademik çalışmalarda yapılan kopyala yapıştır intihaldir. Bir cümlede farklı kelimeler kullanarak anlatma veya kelimelerin yerini değiştirme intihal olarak görülmezken direkt olarak copy-paste kullanımı intihal olarak sayılmaktadır.

Tezde İntihal Raporu Nasıl Alınır?

Tezde benzerlik raporu almak için en önemli intihal algılama programı ”Turnitin” üzerinden veya iThenticate üzerinden rapor alabilirsiniz. En güvenilir tarama sitesi Turnitin’dir. Ücretsiz programlar ile yapılan taramalar genelde yanlış sonucu verir. Programların veri tabanları farklıdır.

Ankara’da Turnitin İntihal Raporu Veren Yer

Turnitin intihal raporu Ankara’da Beştepe Via Flat İş Merkezi Kat 3. No:7/2 06560 Söğütözü/ANKARA adresinde verilmektedir. Görüşme için randevu talep ettiğinizde randevu veriliyor ve raporunuz profesyonel bir şekilde sizlere veriliyor. Benzerlik raporu Ankara lokasyonunda buradan alınabilir. Buna ek olarak 0507 966 29 30 Whatsapp üzerinden de gizliliği esas alarak hizmet veriyorlar. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verdikleri için bir kere hizmet aldığınızda sürekli hizmet aldığınız bir yere dönüşüyor.

Turnitin Raporu Ücreti Ne Kadar?

Detaylı bir Turnitin raporu ücreti sayfa sayısına göre değişir ve tarife şu şekildedir;

  • 100 sayfaya kadar 75₺
  • 100-200 sayfa arası 150₺
  • 200 sayfa üzeri 250₺

Cüzi ücret karşılığında makalenizi detaylı intihal testine tabii tutabilirsiniz. Herhangi bir dergiye makale gönderirken veya tez teslimlerinde akademik etik kurallarını ihlal etmemek adına intihal rapor hizmeti satın alınabilir. Turnitin’e eklenen çalışmanız, Turnitin veritabanına kaydedilmez. Böylelikle hiç Turnitin’e girmemiş gibi ilgili yere teslim edebilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU: