İntihal

Plagium İle Ücretsiz İntihal Oranı Hesaplama

Plagium İle Ücretsiz İntihal Oranı Hesaplama
Turnitin intihal raporu alma

Plagium, intihal suçunun önüne geçebilmek için kullanılan bir özgünlük denetleme aracıdır. İntihal sözlükte “aşırma” olarak tanımlanmaktadır ve ciddi bir suçtur. Makaleler, tez çalışmaları vb. çalışmalar hazırlarken, bir başkasının çalışmasından alıntı olduğunu belirtmeden parçalar almak şeklinde gerçekleştirilmektedir. Özellikle son yıllarda internet üzerindeki kaynak zenginliğinin artmasıyla birlikte bu tür araçlara sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır.

Söz konusu araç, intihal şüphesi durumlarında kullanmak için son derece işlevseldir. Özellikle öğretmenler ve öğrenciler tarafından tercih edilen bu araç, editörler ve içerik üreticileri gibi farklı meslek gruplarınca da tercih edilmektedir. Belirli avantajları ve dezavantajları olan bu araç oldukça popüler ve kullanımı kolay bir araçtır.

Keşfet: İntihal Programı Ücretsiz

Plagium Programı Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Plagium söylediğimiz gibi kullanım kolaylığı ile dikkat çeken ve popüler olmuş bir intihal testi aracıdır. Bir intihal denetleyiciye ihtiyacınız varsa ve bu tür araçların kullanımı size zor geliyorsa, bu intihal denetleyiciyi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dilerseniz şimdi bu programı nasıl kullanacağınızı birlikte adım adım inceleyelim.

Plagium Programı Nasıl Kullanılır?
  • Adım 1: Aracı kullanmak için ilk adım bir arama motoru açmaktır.
  • Adım 2: Araç, kullanım için herhangi bir kurulum gerektirmemektedir. Açtığınız tarayıcıda direkt https://www.plagium.com/ adresine giderek veya arama kısmına “plagium” yazarak son derece kolay bir şekilde bu araca ulaşabilirsiniz.
  • Adım 3: Siteye giriş yaptıktan sonra hazırladığınız içerik metnini yazabileceğiniz ya da direkt kopyalayıp yapıştırabileceğiniz bir kutucukla karşılaşacaksınız. Özgünlüğünü denetlemek istediğiniz metni kopyalayıp oraya yapıştırın. Yapıştıracağınız metin 1.000 karakteri geçmemelidir. 1.000 karakterden daha fazla olan metinleri bölerek denetleyebilirsiniz.
  • Adım 4: Metin kutusunun altında “Quick Search” ve “Deep Search” olmak üzere iki buton göreceksiniz. Hızlı arama seçeneği ile çok kısa bir sürede sonuç alabilirsiniz. Derin arama seçeneği ise daha detaylı bir arama ve ek görüntüleme araçları sağlamaktadır. Fakat derin arama seçeneğini kullanabilmek için ücretli üyelik gerekmektedir.

Plagium Güvenilir Mi?

Plagium, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz güvenilir bir araçtır. Bu türdeki en iyi araçlar arasında yer almaktadır. Bu tarz araçların hepsi gibi yapay zekâ kullanıldığından, hata yapma ihtimali elbette mevcuttur fakat bu konuda şikayet alan bir araç değildir ve intihal tespitinde son derece başarılıdır. Ayrıca bu araç diğerlerinden farklı olarak sosyal medya üzerinden de tarama yapabilmektedir. Bir özgünlük denetleyiciye ihtiyacınız varsa bu aracı güvenerek kullanabilirsiniz.

Plagium Ücretsiz Mi?

Plagium, ücretsiz bir özgünlük denetleyicidir fakat bazı özelliklerini kullanmak için ücretli üyelik istemektedir. Bir metni ücretsiz bir şekilde taratarak intihal sonucunu elde edebilirsiniz. Bu şekilde tarama yaptığınızda intihal olup olmadığını ve eğer varsa hangi sayfadan intihal yapıldığını görebilirsiniz. Bu özellik çoğu kişi için yeterli olabilmektedir.

Ücretsiz özellikleri benim için yeterli değil diyorsanız, ücretli bir üyelik oluşturarak derin arama seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçenek daha kapsamlı bir tarama sağlamaktadır. Bununla birlikte tarama için dosya yüklenebilmektedir ve bir rapor alınabilmektedir.

Plagium İntihal Düşürme Nasıl Yapılır

Plagium intihal düşürme için ilk olarak bir intihal raporu gerekmektedir. İntihal düşürme, metindeki alıntı veya aşırma cümleleri azaltarak intihal sonucundaki oranı iyileştirme işlemidir. Bu aracı ücretsiz kullananlar tam bir rapor alamasa da intihal düşürme yapabilirler. Fakat bu araç yalnızca ücretli üyeliği olan kullanıcılarına intihal raporu olanağı sağlamaktadır. Dilerseniz bu araçta intihal oranının nasıl düşürüleceğini her iki durum için de inceleyelim.

  • Durum 1: Bu aracı ücretsiz kullanıyorsanız; taramanızı gerçekleştirdikten sonra intihal söz konusu olduğunda, bu intihalin hangi sitedeki hangi belgeden yapıldığı gösterilmektedir. Belirtilen siteye gidip inceleyerek hangi kısımların intihale neden olduğunu bulabilirsiniz. Bu bölümleri değiştirerek intihal oranını düşürebilirsiniz.
  • Durum 2: Plagium üyesiyseniz yani aracı ücretli kullanıyorsanız; tarama yaptıktan sonra size detaylı bir rapor sunulacaktır. Bu raporda intihale neden olan bölümleri görebilir ve düzenleyerek intihal oranını aşağıya çekebilirsiniz.
intihal dusurme hizmeti

Yorum Yap