İntihal

PlagTracker İle Ücretsiz İntihal Oranı Hesaplama

PlagTracker İle Ücretsiz İntihal Oranı Hesaplama
Turnitin intihal raporu alma

PlagTracker, günümüzde intihal oranı hesaplama konusunda kullanılan en bilinen uygulamalardan biridir. Bu konuda intihal nedir? Sorusunun cevabını vermek gerekmektedir. İntihal, en kısa tabiri ile yazılan metinlerin özgünlüğünü hesaplamadır. Yani yazdığınız yazının bir başka yazı ile ilgili benzerliklerini gösterir. Bu noktada da bir takım intihal hesaplama programları kullanılmaktadır. Bu programlar bir suç teşkil eden intihalin engellenmesi için oldukça önemlidir.

PlagTracker da bu intihal programlarından biridir. Kullanımı oldukça kolay ve bir seferde onlarca kelimenin taramasını yaparak dosyalar üzerinde arama yapabilmektedir. Web dosyaları üzerinde kolaylıkla tarama yapmanızı ve bu taramalar sayesinde yazınızın başka hangi yazılara benzeyip benzemediğini göstermektedir. Özellikle Amerika, Finlandiya, İngiltere ve Endonezya gibi ülkelerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Keşfet: Ücretsiz İntihal Programları

PlagTracker Programı Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

İntihal oranı hesaplama için ilk olarak yapmanız gereken şey, yazı yazmaya başlamaktır. Tez, ödev ya da iş yazılarını iyi bir şekilde oluşturup yazıya geçirmek gerekir. Bu durum sonucunda intihal hesabı yapılacaktır. Şimdi yazınızı yazdıktan sonra PlagTracker üzerinde özgünlük kontrolü yapabilmek için;

PlagTracker Programı Nasıl Kullanılır?
  • Adım 1: İlk olarak herhangi bir web tarayıcısını açın. Biz bu noktada Google üzerinden devam edeceğiz.
  • Adım 2: Şimdi Google üzerinden www.plagracker.com  adresine giriş yapın.
  • Adım 3: Burada karşınıza İngilizce kelimeler içeren bir web sitesi gelecek. Endişe etmeyin bu ABD kaynaklı bir web sitesi olduğu için İngilizce gelmesi normaldir. Sayfayı Türkçeye çevirin.
  • Adım 4: Şimdi burada yapılması gereken “Check Your Paper” sekmesine giriş yapın.
  • Adım 5: Gelen panelde yazınızı kopyala-yapıştır yöntemi ile yapıştırın. Biraz bekledikten sonra PlagTracker size intihal raporunuzu sunacaktır.
  • Adım 6: İlk sayfada öğrenci, öğretmen ve yayıncılar için olan bölümlerde de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat burada oturumu açmanız gerekir ve bir miktar ücret ödemeniz gerekir.

PlagTracker Güvenilir Mi?

PlagTracker için ücretli ve ücretsiz versiyon arasında bir takım farklar bulunmaktadır. Güvenilirlik anlamında %100 bir etki sağlamak oldukça güçtür. Özellikle yurt dışında oldukça fazla kullanılan ve doğruluk oranı yüksek olan bu programın ülkemizde çok bir kullanımı bulunmamaktadır. Fakat yine de kullanılma istendiğinde bir rapor size sunar.

Sunulan bu rapor kapsamında istediğiniz gibi farklı programlarda denetimini yapabilir ve doğruluğunu test edebilirsiniz. Fakat yine de %100 anlamında bir güvenirlik verdiğini söyleyemeyiz. O yüzden intihal oranı hesaplarken bu konuya oldukça dikkat etmek gerekir.

PlagTracker Ücretsiz Mi?

PlagTracker ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki şekilde hizmet sunmaktadır.Ücretsiz panelde yapabilecekleriniz sınırlıdır ve tam performans almanız zordur. Ayrıca %100 doğruluk vermesi beklenmemelidir. Bu noktada eğer ücretli versiyonu kullanmak isterseniz aylık belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Ücret şu an 14.99 dolar (aylık olarak) bilinmektedir. Aynı zamanda gramer kontrolü sağlamakla birlikte daha büyük bir veri tabanında işlem yapmanızı sağlamaktadır. Bu versiyon sizin de anladığınız gibi daha etkilidir. Fakat aylık ücreti unutmamak gerekir.

PlagTracker İntihal Düşürme Nasıl Yapılır

Program üzerinde intihal olduğunda bu durumu düzeltmek oldukça basittir. Size bu noktada hangi cümlelerin intihal yarattığını program gösterecektir. Önemli olan bu cümleler üzerinde etkin bir çalışma yapmaktır. İsterseniz cümlelerin yerlerini değiştirebilir, yapısını değiştirebilir ya da cümleyi yeniden yazarak intihali düşürebilirsiniz.

Genellikle bu tip durumlarda PlagTracker gibi bir programdan intihal uyarısı alındığında o cümleler yeniden yazılır. Aynı anlama gelen farklı kelimeler kullanılır. Bu şekilde oldukça kolay bir şekilde özgünlük %100 bir orana sahip olur. İntihal ortadan kaybolur.

intihal dusurme hizmeti

Yorum Yap