İntihal

Duplichecker İle Ücretsiz İntihal Oranı Hesaplama

Duplichecker İle Ücretsiz İntihal Oranı Hesaplama
Turnitin intihal raporu alma

Duplichecker, içerik özgünlüğü denetimi yapabileceğiniz bir intihal kontrolü aracıdır. Bu araç özellikle eğitimciler, öğrenciler, araştırmacılar ve editörler tarafından kullanılmaktadır. Özellikle günümüzde bu tarz araçlara sıkça ihtiyaç duyulmaktadır. Başka çalışmalar ışığında hazırladığınız içeriklerin veya öğrencileriniz tarafından gönderilmiş ödevlerin özgünlüğü noktasında tereddüt yaşıyorsanız bu intihal denetleyiciyi kullanabilirsiniz.

Söz konusu araç içerikleri 1000 kelimeye kadar tarayabilmektedir. Bununla birlikte tüm içeriği kopyalayıp yapıştırmakla uğraşmadan, docx ve txt uzantılarıyla tarama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu intihar denetleyici verilen içeriği başta Google olmak üzere, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında taramaktadır. Tüm bunların yanında bazı intihal denetleyiciler gibi karmaşık bir yapısı yoktur.


Duplichecker Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Duplichecker, dikkate değer miktarda kullanıcısı olan, kullanımı son derece kolay bir araçtır. Bu tarz araçların kullanımı size zor geliyorsa doğru yerdesiniz. Her konuda olduğu gibi bu konu da öğrenene kadar zor görünebilir fakat öyle olmadığını anlayacaksınız. Şimdi dilerseniz bu aracı kullanmak için takip etmeniz gereken adımları birlikte inceleyelim.

  • Adım 1: Aracı kullanmak için ilk adım bir tarayıcıya giriş yapın.
  • Adım 2: Tarayıcıyı açtıktan sonra https://www.duplichecker.com/ adresine gidin.
  • Adım 3: Web sitesi adresine gidildikten sonra ilk olarak -kullanım kolaylığı açısından- dili “Türkçe” olarak seçebilirsiniz.
  • Adım 4: Ekranda “Please enter your tect and press” yazısını görecekseniz. Hazırladığınız içeriği kopyalayıp bu alana yapıştırmanız gerekmektedir. Duplichecker intihal programında özgünlük oranınızı öğrenmek için çok az bir bölüm kaldı. Şimdi aşağıdaki adıma geçelim.
  • Adım 5: Yazıyı ilgili bölüme eklemesini yaptıktan sonra intihal bulma programımızda aşağıda bulunan “Check Plagiarism” tuşuna basıp sonucu beklemeye başlayın.
  • Adım 6: Sonuç geldikten sonra özgünlük raporunu almak için de aşağıda bulunan PDF bölümüne giriş yapmanız yeterli olacaktır.
  • Adım 7: Aynı zamanda URL aracılığıyla kontrol sağlama ve dosya yükleme gibi özelliklere de sahiptir. Sisteme giriş yapan kullanıcılar, programı gün içinde 50 defa kullanabililirler.
Duplichecker Nasıl Kullanılır?

Duplichecker Güvenilir Mi?

Duplichecker hazırlanmış bir çalışmayı her türlü kopya ihtimaline karşı yapay zeka kullanarak incelemektedir. Yaptığı detaylı inceleme ve verdiği doğru sonuçlar ile son derece güvenilir bir intihal kontrol aracıdır. Bunun yanında söz konusu araç ile gramer hataları da denetlenebilmektedir. Araç, bu özellikleriyle en iyi makale kontrol araçları arasında yerini almakta ve 10 yılın en iyi araçlarından biri olarak bilinmektedir.

Duplichecker Ücretsiz Mi?

Duplichecker güvenilir olmasının yanında ücretsiz bir intihal kontrol aracıdır. Bir günde elli dosya veya elli bin kelime üzerinde taramayı ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanında tek seferde ancak 1000 kelime tarayabilmektedir. 1000 kelimenin üzerindeki çalışmalarda, hazırlanan içerik bölünerek intihal denetlemesi yapılabilmektedir.

Duplichecher İntihal Düşürme Nasıl Yapılır?

İntihal düşürme, bir başka şekliyle “benzerlik oranı düşürme” olarak tanımlanabilmektedir. Hazırlanan bir çalışmadaki benzerlik oranının azaltılması işlemidir. Benzerlik oranı düşürme için ilk olarak bir benzerlik raporu almak gerekmektedir. Raporda benzerlik saptanan yerli renkli olarak belirtilmektedir.

Duplichecker programında intihal düşürmek de oldukça kolaydır. Özellikle size rapor imkânı da sunduğundan dolayı nerelerde hatalarınız ya da benzerliğiniz var rahatlıkla görülebilir. Aynı zamanda benzerlik bulunan yazıların linkleri de karşınıza gelen panelde çıkacaktır Bu renkli yerlerdeki cümlelerin veya kelimelerin değiştirilmesiyle benzerlik oranı düşürülebilmektedir. Şimdi;

  • Adım 1: Öncelikli olarak yukarıda ki adımları teker teker yaparak intihal oranınızı belirleyin.
  • Adım 2: Özgünlük noktasında sıkıntı çıktığı zaman kırmızı işaretli cümleler karşınıza gelecektir.
  • Adım 3: Şimdi o kırmızı cümlelerin cümle yapısını ve sözcüklerini değiştirerek özgünlüğünüzü %100 yapın.

İntihal Oranı düşürme ve intihal oranı hesaplama konularıyla alakalı diğer yazılarımız için buraya tıklayınız.

intihal dusurme hizmeti

İlginizi Çekebilir: İntihal Tespit Programları

Yorum Yap