İntihal Programları

Quetext Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?

Quetext Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?
turnitin intihal raporu al

Quetext şu an güncel olarak kullanılan intihal programlarından biridir. Yazdığınız yazıların benzerlik oranının hesaplanmasında size yardımcı olmaktadır. Özellikle tez yazımlarında ya da blog yazılarında kullanılan bir intihal oranı hesaplama sitesidir. Yazdığınız yazılar kolay bir şekilde hesaplanıp size rapor verilmektedir. Sistem en üst düzey intihal denetleyicilerden biri olarak görülmektedir.

Kullanım açısından da oldukça basit bir ara yüze sahiptir. Özellikle “Derin Arama” seçeneği sizin için oluşturulmuş etkili bir arama tercihi olarak karşınıza çıkmaktadır. Sistem ücretsiz panelinde sizin için gerekli çoğu işlemin yapılmasına olanak tanımaktadır. Ancak ek özellikleri kullanmak ve daha kapsamlı bir tarama yapmak istiyorsanız pro sürüme geçmeniz gerekmektedir.

Quetext Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

  • Adım 1: Quetext kullanımı için öncelikle buraya tıklayarak sistemi açmanız gerekmektedir. Karşınıza olay bir şekilde sizin için hazırlanmış olan ara yüz gelecektir.
  • Adım 2: Şimdi sistem üzerinde karşınıza gelen “Check For Plagiarism” seçeneğine tıklayın. Kırmızı renkli bir buton olarak karşınıza çıkacaktır. 
  • Adım 3: Sistem karşınıza denetleme için gerekli bir alan gelecektir. Buraya yazdığınız yazıyı kopyala – yapıştır yöntemi ile yazınızı ekleyin.
  • Adım 4: Ekledikten sonra kelime sınırına dikkat edin 1000 kelimeden fazla olursa sistem tarafından denetleme yapılmaz.
  • Adım 5: Daha sonra yeniden “Check For Plagiarism” tuşuna basarak sistemin arama yapmasını bekleyin. Son yazdığınız yazının raporu size verilecektir.
Quetext Nasıl Kullanılır?

Quetext Güvenilir Mi?

Quetext güvenilir ve kullanışlı bir intihal denetleme sitesidir. Ancak yapay zeka olmasından dolayı sonuçlarda bazen yanlışlıklar olabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken başka bir intihal hesaplama programından hesaplama yaparak doğruluğu test yapmaktır. Sistemin pro sürümünü kullanmak isteyenler için de gönül rahatlığı ile ödeme yapabilirsiniz.

Quetext Ücretsiz Mi?

Quetext Ücretsiz Mi?

Quetext ücretsiz sürümü de bulunan bir intihal denetleme sitesidir. Aynı zamanda pro sürümü de içerisinde bulunmaktadır. Ancak ücretsiz sürüm arama yapmanızı sağlayan kadar iyidir. Bu yüzden ekstra çalışmalara ihtiyacınız yoksa ücretsiz sürümü kullanmanız yeterli olacaktır. Son olarak belirtmek gerekir ki dolar üzerinden abonelik almaktadır.

Quetext İntihal Azaltma Nasıl Yapılır?

intihal dusurme hizmeti

Adım1:  Quetext intihal oranını düşürmek 4 adıma dayanmaktadır. Bu adımlar genel olarak intihali düşürmede size yardımcı olmaktadır.

Adım 2: Yazıyı tamamlamak ve sistem içerisinde intihale sokmak intihal düşürme için ön koşuldur. Yazıyı yazın ve intihale sokun.

Adım 3:  Karşınıza çıkan rapora göre hareket etmeniz gerekmektedir. Sistem raporunu aldıktan sonra intihal oluşturan cümleleri belirleyin.

  • Cümle sıra değişimi,
  • Aynı anlamda sözcükleri farklı yazma,
  • Eş anlamlı sözcükleri kullanma,
  • Yan anlamlı sözcükleri kullanarak anlamı değiştirme gibi seçenekleri kullanarak intihali düşürün.

Adım 4: Yazılanlardan sonra yeniden intihale sokun. İntihal sonucunda yeniden hata verirse 3. Adımı tekrarlayarak intihali sıfıra düşürün.

Quetext Turnitin Kadar İyi Mi?

Quetext programı intihal hesaplama konusunda Turnitin kadar iyi bir programdır. Ancak Turnitin programı kapsam olarak daha geniş bir alanda çalışmaktadır. Sistem içerisinde özellikle güvenilirlik ve kullanım açısından Turnitin, akademisyenler ve öğretmenlerin seçtiği bir programdır. Aynı zamanda Turnitin, milyonlarca Türkçe kaynak üzerinde tarama yapmaktadır. Bu da ek olarak kullanım açısından önemlidir.