İntihal Programları

CopyLeaks Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?

CopyLeaks Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?
turnitin intihal raporu al

CopyLeaks bir intihal kontrol programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle tez yazımlarında ya da web sitelerine yazı gönderiminde kullanılan, benzerlik oranı hesaplayan bir site olarak bilinmektedir. Oldukça kolay kullanımı ve yüksek doğruluk oranı ile hizmette bulunmaktadır. Özellikle güvenilirlik açısından oldukça iyi bir konumdadır.

Özgün yazılara sahip olmak istediğinizde kullanmanız gereken en önemli programlardan biri olan CopyLeaks günümüzde binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Bazen akademisyenler, bazen öğretmenler bazen de öğrenciler programı oldukça sevmektedir. Kullanım kolaylığının olması da bu durumda öne çıkaran bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

CopyLeaks Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

 • Adım 1: CopyLeaks kullanımı için ilk olarak yapılması gereken herhangi bir web tarayıcısını açmak. Bir web tarayıcısı başlatın.
 • Adım 2: www.copleaks.com.tr adresine giriş yapın.
 • Adım 3: Burada karşınıza iki seçenek çıkmaktadır. Biri üye olarak devam etmek diğeri ise üye olmadan ancak aylık 20 intihal kontrolüne izin veren hızlı sürümdür.
 • Adım 4: Eğer üye olmak isterseniz yapmanız gereken üyelik adımlarını tamamlamak ve daha sonra yazınızı ekrana kopyala- yapıştır yolu ile yüklemektir. Aynı zamanda belgenizi de yükleyebilirsiniz.
 • Adım 5: Eğer hızlı sürüm ile devam ederseniz direkt olarak belge yükleme ya da kopyala yapıştır ile intihali kontrol etmeniz mümkündür.

CopyLeaks Güvenilir Mi?

CopyLeaks güvenilir bir benzerlik oranı hesaplayıcısı olarak karşımıza çıkmaktadır. 60 trilyondan fazla web sitesini ve kaynağı tarayarak işlem yapmaktadır. Tüm dillere ve formatlara da izin vermesinden dolayı oldukça kullanışlı bir program olarak karşımıza çıkmaktadır.

CopyLeaks Ücretsiz Mi?

CopyLeaks ücretsiz bir programdır. Ayda 20 aramaya kadar size mail hesabınızla üye olmadan bir hak tanımaktadır. Ancak 20 aramadan sonra kesinlikle üyelik almanız gerekmektedir. Bu yüzden çokça kullanmak istemiyorsanız kesinlikle üye olmadan işlemlerinizi görebilirsiniz. Bir ayda 20’den daha az kullanacağınızı düşünüyorsanız demo modelinde kullanmanız mümkündür. Ancak kısa zaman içerisinde ücretli sürüme geçiş olması kuvvetle muhtemeldir.

turnitin intihal raporu al

CopyLeaks İntihal Azaltma Nasıl Yapılır?

 • Adım1:  CopyLeaks intihal azaltma için ilk olarak kesinlikle yazıyı kendiniz ve özgün bir biçimde bitirmeniz gerekmektedir.
 • Adım 2: İntihal oranınızı program üzerinde hesaplayın.
 • Adım 3:  Verilen raporda intihal oluşturan cümleleri bulun.
 • Adım 4: Şimdi bu cümlelerin aynı anlama gelecek şekilde üzerinde oynamalar gerçekleştirin.
 • Adım 5: Daha sonra da cümlenin sırasını değiştirin.
 • Adım 6: Bu şekilde kolayca intihal oranınızı düşürmeniz mümkündür. Yeniden kontrol edin ve emin olun.

Copyleaks Turnitin Kadar İyi Mi?

CopyLeaks programı Turnitin ile yarışabilir düzeydedir. Ancak Turnitin biraz daha akademik anlamda kapsamlı bir programdır. Buna rağmen ikisi arasında çok büyük farklılıklar bulunmamaktadır. Kullanmanız gerektiğinde rahatlıkla kullanmanız mümkündür. Aynı zamanda bu kıyaslama biraz da kullanıcıya kalmış bir durumdur. Kullanıcı deneyimi açısından hangisi hoşnut geliyorsa o programa kullanmayı kullanıcılar istemektedir.