İntihal Programları

PlagScan Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?

PlagScan Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?
turnitin intihal raporu al

PlagScan ücretsiz bir şekilde intihal taraması yapabileceğiniz bir web sitesidir. Kullanımı kolay olan ve sürükle bırak mantığı ile çalışan oldukça kullanışlı bir benzerlik programıdır. İçerisinde farklı özellikleri barındırmaktadır. Bu özellikler özellikle akademik çalışmalarda sizin için oldukça işlevsel olan özellikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çok kısa zamanda rapor almanızı sağlayan ve intihal hesaplamada size kolaylık sağlayan bu web sitesi, sunucu olarak yabancı kaynaklıdır. Ancak Türkiye üzerindeki sitelerde de yaptığı çalışmalarda da oldukça başarılı bir program olarak görülür. Kayıt olduğunuz andan itibaren ücretsiz sürümünü kullanmanız mümkündür.


PlagScan Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

  • Adım 1: PlagScan kullanımı için atılması gereken ilk adım buraya giriş gerçekleştirmek. Bu bölüm sizin ücretsiz kaydolmanızı ve programını kullanmanızı sağlayacaktır.
  • Adım 2: Eğer daha önceden üyelik gerçekleştirmediyseniz burada yapmanız gereken kayıt olma aşamalarını gerçekleştirmektedir. Google, Yahoo, Microsoft ya da Facebook üzerinden de kayıt olma imkânınız bulunmaktadır.
  • Adım 3: Girişi gerçekleştirdikten sonra karşınıza “File Upload” bölümünü de içerisinde bulunduran bir panel gelecektir.
  • Adım 4: Gelecek olan panelde “File Upload” bölümüne girin ve intihale sokmak istediğiniz yazının dosya halindeki uzantısını seçin.
  • Adım 5: Yükleme aşamasını bekleyin. Daha sonra karşınıza açılan yerde “Start Check” bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Adım 6: Kontrol sağlandıktan sonra size intihal oranınız hakkında bilgi gelecektir. Burada “Report” kısmına tıkladığınızda intihal olan kelimelerin kırmızı işaretli olarak geldiğini göreceksiniz. Burası intihal oluşturmaktadır. Eğer %100 özgün çıkarsa hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Ücretsiz PlagScan

Ücretsiz PlagScan

PlagScan Güvenilir Mi?

PlagScan programı güvenilir bir programdır. Özellikle kayıt olma aşamasında e-posta bilgilerinizi verirken rahatlıkla verebilirsiniz. Tabii program kendi içerisinde bir yapay zeka kullandığından bazen küçük de olsa hatalar olabilmektedir. Bu hataları yapmamak adına başka bir programda daha benzerlik oranı kontrolü yapmanız daha doğru bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

PlagScan Ücretsiz Mi?

PlagScan ücretsiz (demo) sürümü bulunan bir intihal programıdır. Burada işlemlerinizin çoğunu gerçekleştirmeniz adına size imkânlar sunulmuştur. Ücretsiz sürümde dahi oldukça işlevsel ve kullanışlı olması sizin işlemlerinizi yapmanız adına yeterli olacaktır. Ücretli üyeliğe geçmek istediğinizde de güncel fiyatlar üzerinden faturalandırma gerçekleşecektir.

PlagScan İntihal Azaltma Nasıl Yapılır?

intihal dusurme hizmeti

Adım1:  PlagScan intihal azaltma için yapılması gereken 4 adım bulunmaktadır. Bu adımlar sırası ile yapıldığında benzerlik oranı kolay bir şekilde düşürülmektedir. İlk aşamada kendi cümlelerinizle özgün bir yazı yazmanız intihale sebebiyet vermemeniz gerekmektedir.

Adım 2: Yazıyı yazdıktan sonra yukarıda “Nasıl Kullanılır?” başlığı altında yazıldığı gibi programı açıp intihale sokmanız gerekmektedir.

Adım 3:  Rapor geldikten sonra ayrıntılı bir şekilde kırmızı bölgelerde düzeltme yapmanız gereken yerler karşınıza çıkacaktır. .

Adım 4: Kırmızı olarak not ettiğiniz bölümlerde yazıları alarak yapmanız gereken bir takım değişiklikler bulunmaktadır. Bunlar,

  • Cümlenin içerisinde sıra değişimi,
  • Aynı anlam içeren cümleyi farklı şekilde yazma,
  • Bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanma,
  • Yan anlamlı sözcüklerden faydalanma gibi bir takım basit adımlarla özgünlüğü arttırmanız mümkündür.

Adım 5: Tek tek cümleler üzerinde çalıştıktan sonra yeniden yazıyı teste sokun. Eğer bir problem olmaz ve yazınız %100 özgün gelirse yazı hazır demektir. Yine intihal verirse adımları tekrarlamanız gerekmektedir.

PlagScan Turnitin Kadar İyi Mi?

PlagScan programı Turnitin kadar iyi değildir. Kendi içerisinde oldukça kullanışlı olan ve yüksek güvenirlik oranına sahip PlagScan, Turnitin programına kıyasla kapsamız biraz daha dardır. Özellikle Ücretli özelliğinde Turnitin ile kıyaslanabilecek birçok özellik bulunmaktadır. Turnitin ise, kapsamı ve akademik çevrelerce kullanışlı bulunması nedeniyle çok daha farklı bir yere sahiptir.