İntihal Programları

Plagium Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?

Plagium Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?
turnitin intihal raporu al

Plagium intihal oranı hesaplama üzerine kurulmuş ve yazılarınızın özgünlüğünü kontrol eden bir intihal programıdır. Genellikle intihal suçlarının önüne geçmek adına kullanılmaktadır. Bir başkasının yazısını alıntılama yapmadan kullanmak istediğinizde yaşanabilecek bu durumun en büyük kurtartıcılarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu program son derece kullanışlı olmakla birlikte yazılarınızın benzerliğini rahat bir şekilde hesaplamaktadır. Kolay kullanım olanağı sağlayan Plagium, sizin özellikle sizin tez yazma gibi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda istenilen özgünlük oranı altında kalmanızı saplamaktadır. Oldukça popüler olan bu aracın kullanımı da çok kolaydır.


Plagium Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

 • Adım 1: Plagium kullanımı adına yapılması gereken ilk şey herhangi bir web tarayıcısı açmaktır. Tabii yazınızı da önceden hazırlamış olmanız gerekmektedir.
 • Adım 2: www.plagium.com bağlantısına tıklayarak web sitesine giriş gerçekleştirmeniz gerekir.
 • Adım 3: Site içerisinde karşınıza gelen panelde metninizi kopyala- yapıştır ile ekleyebileceğiniz bir metin kutusu görülmektedir. Bu kutuya benzerlik oranını denetlemek adına yazınızı yapıştırın. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus yazınızın kesinlikle 1000 kelimeyi geçmemesi olmalıdır. 1000 kelimeyi geçtiğinde program hesaplama yapmamaktadır.
 • Adım 4: Panelin altında bulunan “Quick Search” ve “Deep Search” bölümlerinden iki buton karşınıza gelmektedir. Hızlı arama yapmak adına çok kısa bir sürede sonuç almanız için “Quick Search” seçeneğine tıklamanız mümkündür. Derinlemesine arama için diğer seçeneği seçmelisiniz. Ancak derin arama seçeneğinin üyelik gerektirdiğini de unutmamanız gerekmektedir.
 • Adım 5: Sonuç karşınıza geldikten sonra sonuca göre adımlarınızı tamamlamanız mümkündür. Özgün bir makale yazmışsanız makaleniz hazır demektir.
 • Adım 6: Eğer makaleniz içerisinde intihal bulunduysa bu durumu düzeltmek için aşağıda bulunan “İntihal Azaltma Nasıl Yapılır?” başlığını incelemeniz gerekmektedir.  
Plagium Nasıl Kullanılır?

Plagium Güvenilir Mi?

Plagium içinizin rahat bir şekilde kullanabileceğiniz nadir programlardan biridir. Güvenli ve kullanışlı bir programdır. Yapay zekâ kullanımı olduğundan dolayı kesinlikle hata yapma oranı bulunmaktadır. Ancak bu durum olabildiğince düşürülmüştür. Ayrıca bu aracın sosyal medya üzerinde de arama yaptığını dikkate almanız gerekmektedir. İhtiyacınınız olduğu her an güvenle kullanmanız mümkündür.

Plagium Ücretsiz Mi?

Plagium ücretsiz hizmet sunan bir program olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bazı özelliklerini kullanmak için sizden para talep edilmektedir. Bir metni taratma konusunda ücretsiz olarak dilediğinizce taratabilirsiniz ancak daha fazlasını istiyorsanız kesinlikle ücret ödemeniz gerekecektir. Özellikle derin arama noktasında çok iti olduğu için ücretli üyeliği tercih etmeniz mümkündür.

Plagium İntihal Azaltma Nasıl Yapılır?

 • Adım1:  Plagium intihal azaltma kolaydır. Birkaç adımda gerçekleşmektedir. özellikle sitede herhangi bir intihalde nereden alıntı yapıldığı ve hangi yazının problemli olduğu görüldüğü için işiniz daha da kolaylaşmaktadır. Şimdi yazınızı intihale sokun.
 • Adım 2: Benzerlik oranı durumunun yüklenmesini bekleyin.
 • Adım 3:  Verilecek olan raporda ayrıntılı bir şekilde kelimelerin nasıl intihal yarattığı görülecektir. Burada intihal oluşturan cümleleri kayıt edin.
 • Adım 4: Kayıt ettiğiniz cümleleri belge içerisinde bularak düzenlemelere gidin. Bu düzenlemeler, sıra değişimi, eş anlamlısı ile değişim, yan anlam değişimi ya da yeniden aynı anlama gelen cümleyi yazmak gibi olabilir.
 • Adım 5: işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra yeniden hesaplama aracına girin. Eğer hesaplamanızda intihal vermezse yazınız tamamlanmış demektir. Eğer verirse de yeniden 4. Adımda bulunan işlemleri gerçekleştirin.
intihal dusurme hizmeti

Plagium Turnitin Kadar İyi Mi?

Plagium programı Turnitin programına kıyasla daha az kapsamlıdır yani Turnitin kadar iyi bir program değildir. Bu program içerisinde özellikle ücretli paneller bulundurması bakımından Turnitin ile ayrılmaktadır. Eğer çok daha kapsamlı ve akademik düzeyde bir arama yapmak istiyorsanız Turnitin programını kullanmanız tez, ödev gibi konularda sizin için daha iyi olacaktır.