İntihal Programları

PlagTracker Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?

PlagTracker Nedir? Nasıl Kullanılır? Güvenilir Mi?
turnitin intihal raporu al

PlagTracker ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir intihal programıdır. Program kendi içerisinde milyonlarca kaynağı barındırıp tarama yapmaktadır. Sistem içerisinde oldukça güzel ve etkili bir kullanıma da sahiptir. Çalışmalarınızda diğer yazıların benzerlik oranı hesaplama açısından size oldukça iyi imkanlar sunmaktadır.

Program sayesinde yazınızın benzersizliği rahat bir şekilde görülmektedir. Kolay kullanım özelliğine sahip bu program, Gramer kontrolüne bile imkân tanımaktadır. Doğru şekilde kullanımı için de açıklayıcı bilgiler web sitesinde bulunmaktadır. Özellikle yabancı kaynaklar üzerinden yaptığınız çalışmaların sonucunun doğruluğu daha yüksektir.


PlagTracker Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

  • Adım 1: PlagTracker kullanımı için yapılması gereken ilk şey herhangi bir web tarama sistemini açmaktır. Bizim tercihimiz Google Chorome üzerinden olacaktır.
PlagTracker Nasıl Kullanılır?
  • Adım 2: Plagtracker adresine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Adım 3: Burada sistem gereği karşınıza İngilizce kelimeler gelecektir. Bu durumda kesinlikle endişelenmeyin. Amerika Birleşik Devletleri kaynaklı bir web site olmasından dolayı oldukça normal bir durumdur. Sayfayı Türk dili seçeneğine getirin.
  • Adım 4: Panelin üzerinde bulunan alana yazınızı yapıştırmadan önce “Check Your Papper” sekmesine giriş gerçekleştirin.
  • Adım 5: Panel karşınıza bir bölüm getirecektir. Bu bölüm içerisinde ilgili kısma yazınızı yapıştırın. Sürecin tamamlanması için bekleyin.
  • Adım 6: Süreç tamamlandığında sonuç karşınıza gelecektir. Sonuç değerlendirmenizi aldıktan sonra yazınızın durumunu belirlemeniz mümkündür.    
PlagTracker Güvenilir Mi?

PlagTracker Güvenilir Mi?

PlagTracker rahat bir şekilde kullanabileceğiniz güvenilir bir intihal programıdır. Ancak doğruluğun %100 olduğunun garantisini vermek güçtür. İçerisinde yapay zeka barındırdığından dolayı kesinlikle hata payı bulunmaktadır. Ancak özellikle yurt dışında çok kullanılan ve doğruluk oranını diğerlerinden daha iyi bir seviyede tutan bir program olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aynı zamanda size rapor imkânı sunmaktadır. Bu rapor sayesinde farklı web sitelerinde yazınızı değerlendirme imkânınız bulunmaktadır. Böylece rahat bir şekilde yazınızın benzersiz olup olmadığını görmeniz mümkündür.

PlagTracker Ücretsiz Mi?

PlagTracker ücretsiz ve ücretli olarak iki şekilde hizmet sunmaktadır. Ücretsiz panel sizin yapabileceklerinizi kısıtlamaktadır. Ancak ücretli panel daha güvenilir ve oldukça geniş kapsamlı bir yapıya sahiptir.

Programa ücret ödemek istediğinizde aylık olarak güncel şekilde 14.99 ödemeniz gerekmektedir. Ancak bu para zaman içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Veri tabanlarında daha hızlı ve kapsamlı hareket etmek için bu parayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. 

PlagTracker İntihal Azaltma Nasıl Yapılır?

intihal dusurme hizmeti

Adım1:  PlagTracker intihal işlemi oldukça basit birkaç adımdan oluşmaktadır. Özellikle site içerisinde size rapor sunulması intihalin nereden kaynaklı olduğunu görmenizde size yol gösterecektir. İlk olarak yazınızı programa ekleyin

Adım 2: Programın tarama yapmasını bekleyin.

Adım 3:  Verilecek olan rapor üzerinde intihal yaratan cümleleri görme imkânınız olacaktır. Bu cümleleri kaydetmeniz gerekmektedir..

Adım 4: Daha sonra kayıt ettiğiniz cümleleri belge içerisinde bulup düzenlemeler yapmanız gerekmektedir. Bu düzenlemeler,

  • Sıra değişimi,
  • Eş anlamlısı ile değişim,
  • Yan anlam değişimi,
  • Yeniden aynı anlama gelen cümleyi yazmak gibi olabilir.

Adım 5: Bu işlemler tamamlandıktan sonra yazıyı yeniden rapor almak için sisteme yapıştırın. Sistem size yeni raporu verecektir. Eğer bir problem çıkmazsa yazınız hazır demektir. Çıkarsa da 4. Adımı belirlenen yerlere yeniden uygulayın.

PlagTracker Turnitin Kadar İyi Mi?

PlagTracker programı Turnitin programına göre iyi ya da kötü demek doğru değildir. Turnitin çok kapsamlı taramayı ücretsiz bir şekilde sunarken, PlagTracker’de bu durum tam tersidir. Aynı zamanda altyapı olarak Turnitin daha fazla kaynağa (Türkiye içerisinde) erişim imkânı bulunmaktadır. Bu yüzden en doğru kararı sizin vermeniz gerekmektedir.

PlagTracker’in sitesine gitmek için buraya tıklayınız.