Akademik Hesaplar Makale

Tez, Makale ve Ödev Çeviri Siteleri | 12 Site

Ödev çeviri siteleri

Tez, makale veya ödev çeviri siteleri ile birlikte akademik çeviri ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. Listemizde ücretsiz ve ücretli olmak üzere siteler yer almaktadır. Ücretsiz hizmet veren otomasyon sistemlerde hatalar olabileceğini unutmamanız gereklidir. Akademik alanda tercüme için alanında uzman tercümanlara ihtiyacınız olabilmektedir.

ceviri

Mepa Tercüme

İçindekiler

Ofisi Ankara’da bulunan ancak web üzerinden dünyanın her yerine hizmet veren bir web sitesi. Akademik çeviriler, yeminli tercüman ve akademisyenler tarafından yapılmaktadır. Ankara Tercüme Bürosu olarak hizmet veren bu sitede ödev, tez, makale gibi akademik çevirileri rahatlıkla güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.


Tradukka

Ücretsiz makale çevirisi ve birçok dilde ödev veya metin çevirisi yapılan bir sitedir ve kullanıcılar https://tradukka.com/translate/en/ bağlantısı ile siteye giriş yapabilmektedir. Burada bir uyarıda bulunmak gerekir; bu tarzda programlar bazı zamanlarda doğru çeviri yapmaz. Bu nedenle profesyonel desteğe ihtiyacınız olabilir.

Translate Dict

https://www.translatedict.com/ üzerinden kayıt yaptırmadan giriş yapılabilen ve her türlü metnin birçok dünya diline çevrilebildiği bir sitedir. Bu site, kelime çevirileri yapmaya elverişlidir.

Reverso

Reverso hem metin hem belge çevirisi yapılabilen https://www.reverso.net/text-translation üzerinden kullanıcıların giriş yapabildiği bir çeviri sitesidir. Bazı zamanlarda doğru sonuçları vermeyebilir. Ücretsiz makale çeviri yapılabilecek sitelerden birisidir.

Systran

Systran elli farklı dilde hem metin hem belge çevirisi yapılabilen ücretsiz bir sitedir ve https://www.systran.net/en/translate/ bağlantısı ile çeviri yaptırmak isteyenler doğrudan siteye ulaşabilmektedir.

Promt One

https://www.online-translator.com/translation bağlantısı ile kullanıcılara ücretsiz belge ve metin çevirisi sunmaktadır. Ücretsiz seçeneğinin yanı sıra premium özelliği de vardır.

#image_title

Akademi Bilim

Bu internet sayfası makale, ödev, tez çevirisi yaptırmak için profesyonel yardıma ihtiyacı olan bireylerle çevirmenleri buluşturmaktadır. https://www.akademibilim.com/talep-formu/?ref=desktop2 sayfası üzerinden talep formu doldurabilen kullanıcılar çevirmenlerle eşleştirilmektedir.


Protranslate

Tez ve ödev çevirisi olarak en popüler sayfalar arasında yer almaktadır. https://www.protranslate.net/tr/ sayfasından kullanıcılar çeviri istedikleri konu ile ilgili kolayca iletişime geçebilmektedir.

Express Tercüme

Akademik çeviri yaptırmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği Express tercüme https://www.expresstercume.com/ sayfası üzerinden başvuranlara hem fiyat teklifi vermekte hem de süreç hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

Armut

Armut uygulaması üzerinden çeviri yapan kimselere doğrudan ulaşmak mümkündür bu sayede kullanıcılar https://armut.com/ üzerinden çevirmenlerini seçebilmekte ve uygun fiyat teklifini değerlendirebilmektedir.

DeepL Translator

DeepL Tranlator Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Hollandaca, Lehce ve Rusça dilleri arasında manuel çeviri yapabilme fırsatı sunmaktadır. https://www.deepl.com/translator üzerinden kullanıcılar siteye erişebilmektedir.

Collins Dictionary Translator

Collins Dictionary Translator altmış üç farklı dilde hem metin hem kelime çevirisi yapılmasına yardımcı olmaktadır ve kullanıcılar https://www.collinsdictionary.com/ üzerinden siteye ulaşabilmektedir. Ücretsiz ödev çeviri siteleri arasında yer almaktadır.

Makale Çevirisi Nedir?

Makale çevirisi, bir konu hakkında yazılan bilimsel bir makalenin akademik çevirisi yapılarak belirlenen dile çevrilmesi işlemidir. Akademik makale çevirileri dil hakimiyeti yüksek, uzman, bilimsel dile yatkı kimseler tarafından yapıldığında doğru olmaktadır. Günümüzde popüler olarak ücretli İngilizce çeviri yapan birçok firma ve bireysel çalışan bulunmaktadır ve bunlar arasından en nitelikli olanları belirtilen kriterler doğrultusunda belirlenmelidir. İngilizce çevirinin yanı sıra son yıllarda ücretli Arapça çeviri işi de popüler olan mesleklerden olmaktadır.

Makale Çevirisi Ne İşe Yarar?

Makalenin doğru ve anlaşılır çevirisinin yapılması içeriğin daha geniş bir pazarlama alanına ulaşmasını sağlamaktadır ve bu sayede de diğer kültürlerle etkileşim artacaktır.  Makalenin farklı bir dile çevrilmesi okuyacak kitleyi arttırdığından hem SEO gelişmesini hem de yazarın veya internet sitesinin tıklanma trafiğine fayda sağlayacaktır. Yazarlar aynı zamanda makalelerini farklı dillere çevirerek birden fazla bakış açısı ile geri dönüş alacağından dolayı kendilerini daha hızlı geliştirebilme şansı elde edecektir.

Tez Çevirisi Nedir?

Tez çevirisi, profesyonel anlamda uzman kişiler tarafından tez adı verilen akademik belgelerin çevirisinin yapılmasıdır.  Lisans bitirme tezi, yüksek lisans tezi, uzmanlık tezi, doktora tezi gibi çeşitli tezlerin çevirilerini yaptırmak mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Tez İndirme Siteleri

Tez Çevirisi Hizmeti Ne İşe Yarar?

Tez çevirisi yaptırmanın en önemli yararı yazarı küresel piyasada daha fazla alıcı ve akademik çevre ile buluşturmasıdır. Bu sayede yazarlar daha fazla akademisyen ile iletişime geçerek düşüncelerine eleştirel manada  geri dönüt alabilmekte ve yabancı dergilerde yayınlama fırsatı bulabilmektedir.

Ödev Çevirisi Nedir?

Ödev çevirisi kişinin talep ettiği ödevi belirlediği yabancı dile çeviri yaptırtması işlemidir. Genellikle İngilizce dünyada popüler bil dil olması nedeniyle İngilizce ödev yaptırma popüler olarak yaygındır.  İngilizce ödev çeviri isteğinin yanı sıra , Almanca ödev çeviri, Arapça ödev çeviri, Rusça ödev çeviri gibi birçok farklı ödev çevirisi çeşidi de bulunmaktadır.

Ödev Çevirisi Hizmeti Ne İşe Yarar?

Ödev çevirisi yaptıran kişi belli bir dilde yazdığı ödevleri diğer dillere çevirerek daha fazla alıcıya ulaşabilmeyi sağlamaktadır. Yabancı dil ödev çevirisi yaptırmak aynı zamanda çeviri yaptırmak isteyen kişiye vakitten tasarruf yapma fırsatı sunmakta ve çeviri yapılacak dile hakim olmasa dahi bu dile en iyi ve uygun şekilde emeğinin çevrilmesini sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ulusal Hakemli Dergiler