Tez Hazırlama

Tez Yazdırma Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

tez yazdirma hizmeti

Üniversite hayatı insanlar için bilgiye ulaşmak adına çokça önemli bir dönemdir. Öğrenciler bu süreç içerisinde birçok araştırma ve proje yapma yükümlülüğü içerisindedir. Bu projelerin yapılmasında gerek danışman desteği eksikliğinden gerekse nereden başlayacağını bilememekten kendilerini yetersiz hissedebilir. Bu süreçlerde öğrenciler tez yazdırma hizmetine ihtiyaç duyabilirler. Bu gibi hizmetler öğrencilerin akademik süreçlerini desteklemek açısından faydalı olabilir. Ancak doğru firma ve hizmeti seçmek önemlidir. Bu yazımızda güvenilir bir tez yazdırma hizmeti süreci yaşayabilmek adına neleri göz önünde bulundurmak gerektiğini sizler için derledik;

 • Uzman ve Deneyimli Personel Kadrosu: En güvenilir hizmeti işini en iyi bilen uzmanlardan alabilirsiniz. Hele ki tez yazdırma gibi özel ve karmaşık bir hizmet sürecinden bahsediyorsak. Çalıştığınız kişilerin uzmanlığını sorgulamanız en doğal hakkınızdır. Araştırmanızda size destek olacak uzmanın unvanı, referansları, uzmanın yaptığı çalışmalardan örnekler vs. doğru seçimi yapmanızda size yol gösterecektir.
 • Orijinallik Garantisi: Akademik çalışmaların en önemli prensiplerinden birisi özgün bir çalışma ortaya koymaktır. Bu konuda belirli benzerlik testlerini aşamamış çalışmaların başarıya ulaşması mümkün değildir. Bu nedenle yapılan çalışmanın özgünlük garantisini sorgulamanız gereklidir. Bu noktada çokça karıştırılan bir unsuru da vurgulamak istiyoruz. Özgünlük yalnızca Turnitin gibi yazılımlardan geçerli çalışmalara indirgemek büyük hatadır. Örneğin belirli bir araştırmadan sıralı bir biçimde 3-4 kaynağın benzeşmesi de intihal suçu kapsamında değerlendirilebilir. 
 • İyi İletişim: Tez yazdırma servisi sağlayan kişilerin nezaketli, sabırlı ve bilgili kişiler olması çok önemlidir. Bir süreç hizmeti alıyorsunuz. Süreç içerisinde oluşacak tüm durumlara karşı dayanıklı ve hazırlıklı bir servis sağlayıcısı gerekmektedir. Bu süreç içerisinde kurduğu iletişimin destekleyici ve eğitici olması gerekmektedir. İyi bir iletişim böyle bir hizmetin olmazsa olmazıdır. Aksi takdirde süreç içerisinde yaşanacak sorunlarda kötü bir iletişim tarzından ötürü araştırma çıkmaza girebilir.
 • Müşteri Görüşleri: Tez yazdırma sektörü içerisinde işini gerçekten çok iyi yapan profesyoneller vardır. Bu profesyonel kişilerin belirli niteliklerde olduğu da görülür. Referans bu noktada çok önemlidir. Güçlü firmaların referansları olmalıdır. Referansları güçlü olmayan kişi ve kurumlar bu gibi hizmetleri sürdürülebilir bir biçimde sunamazlar. Bir süreci sorunsuz ve nezaket çerçevesi içerisinde tamamlamış olmak sizin sürecinizi de bu şekilde tamamlayabilme konusunda bir garanti sunar.
 • Gizlilik ve Güvenlik: Verilerin ve kişisel bilgilerin gizliliği çok hassas bir meseledir. Bu noktada servis sağlayıcının size gizlilik sözleşmesi sunması gereklidir.

Sektörün liderlerinden olan www.hipotezakademi.com ekibi olarak siz değerli öğrencilerimize iyi bir tez yazdırma servisi alabilmenin koşullarını aktarmak istedik. Doğru kararı vermek, geleceğiniz için güçlü bir temel oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Başka sorularınız varsa veya hizmetlerimiz hakkında doğrudan soru sormak istiyorsanız, bize ulaşmaktan çekinmeyin.

WEB : www.hipotezakademi.com

MAİL: hipotezakademi@gmail.com

TEL: 05324507514

7 Adımda Tez Nasıl Yazılır ?

Akademik uzmanlığın bir göstergesi olarak öğrencilerden kendi disiplinleri ile ilgili bir araştırma projesi ya da tez yazmaları beklenir. Öğrenim hayatının en zorlu aynı zamanda da en ödüllendirici süreçlerinden birisi olan tez yazım sürecinde öğrencilerin nereden başlayacaklarını bilemediklerini biliyoruz. Bu nedenle bu yazımızda tez nasıl yazılır? sorusunu cevaplamaya çalışacağız. İşte size tez yazma süreci için önemli ana hatlar;

 1. Problemi tanımlanmış bir konu seçimi yapılmalıdır.

Tez yazmaya başlamadan önce araştırmanın nasıl bir boşluğu dolduracağını cevaplayabilmeniz gereklidir. Bu noktada ilgi duyduğunuz anahtar kelimelere yoğunlaşmalısınız. Schoolar, Yök Tez, Proquest gibi kütüphanelerde bu anahtar kelimeleri tarayın. Araştırmaların örneklem yapılarına, hedeflerine, araştırma sorularına odaklanın. Yapılmış bir araştırmayı tekrar etmektense literatüre katkı sağlayabilecek güçlü bir konu belirlemek size büyük ivme kazandırır.

 • İyi bir literatür taraması yapılmalıdır.

Daha önce yapılan araştırmalardan bağımsız bir çalışma yapamazsınız. Bu konuda bazen öğrencilerin sağlam bir literatür taraması yapmadan diğer süreçlere başlama konusunda hevesli olduğunu görüyoruz. Bu çok yanlıştır. Çünkü sağlam bir literatür taraması yapmadıysanız konuya hakimiyet kuramaz ve yazma aşamasında gerekli boşlukları göremezsiniz. Literatür taraması yaparken belirli akademik kütüphanelerden olabildiğine faydalanmaya çalışın. Boşluk gördüğünüz alanda ücretli yayınları da değerlendirebilirsiniz. Bu araştırmanıza ekstra orjinallik veren bir durumdur. Kendi araştırmanızın önemini ve hangi perspektiften bakacağınızı bilirseniz sonraki aşamalarda çok daha rahat edebilirsiniz.

 • Araştırmanın ana sorunsalı belirlenmelidir.

Literatür taraması sonucunda artık tezinizin hangi araştırma sorusuna dayanacağını belirleyebilirsiniz. Soru ölçülebilir, net ve spesifik bir görünümde olmalıdır. İyi bir araştırma sorusu odağınızı artıracaktır.

 • Sağlam bir metodoloji kurgusu yapılmalıdır.

Akademik araştırmalarda belki de en çok karıştırılan meselelerden birisi de yöntem dizaynı geliştirmektir. Yöntem bize veri toplama sürecini ve yapısını da göstermelidir. Araştırma yönteminizi ve veri analizini hangi teknikler açısından uygulayacağınızı bilmeniz gereklidir.

 • Güvenilir bir veri toplama süreci yürütülmelidir.

Metodu belirlediyseniz verinin nasıl toplanacağını da biliyorsunuz demektir. Bu aşamada verilerin güvenilir bir biçimde doldurulması çıktıların geçerli olmasında hayati bir öneme sahiptir. Veri özgünlüğü kötü bir araştırmayı bile kurtarabilir. Fakat verinin anlamsız oluşması tüm emekleri boşa da çıkarabilir. Bu nedenle veri toplarken topladığınız verinin güvenilirliğinden emin olmalısınız. Verileri topladıktan sonra verileri analiz edin, belirli istatistik tablo ve grafiklerle anlatımı zenginleştirin. Yapılacak analiz araştırmanın temelini oluşturur.

 • Sağlam sonuçlar çıkarılmalı ve tartışma eksiksiz yapılmalıdır.

Tez çalışmasının sonlarına yaklaştığınızda elde ettiğiniz verilerden anlamlı sonuçlar oluşturmak ve sonraki çalışmalara yön göstermek önemlidir. Bulguların sonuçlarını yorumlayın. Bundan sonraki aşamada bulgularınızla eşleşen ya da eşleşmeyen literatürdeki diğer örnekleri tartışın. Araştırmanın sınırları ve gelecek araştırmalara öneriler de bu aşamada verilmelidir.

 • Tez yazım formatı dikkatli bir biçimde en son haline getirilmelidir.

Mizanpaj da öğrenciler tarafından genellikle sıkıcı bulunur. Her üniversitenin kendine özgü bir tez yazım formatı vardır. Bu formatın birebir takip edilmesi de şart koşulur. Akademik yazımlarda formatın bu denli önemli olması da aslında tesadüfi değildir. Referans tipinden kaynakça gösterim şekillerine kadar geniş bir yelpazede bir düzenin kurulması tez yazımı açısından çok önemlidir. Akademik bir üslup kullanmak, mizanpajı doğru takip etmek ve imlaya dikkat etmek tezi okuyacak kişilere aktarmak istediğiniz açısından gereklidir.

Tez yazma süreci zaman ve emek isteyen zorlu bir maratondur. Bu süreçte kendinize güvenin, gerekirse destek almaktan çekinmeyin.

Siz de tez yazma süreci içerisindeyseniz ve bu konuda bir desteğe ihtiyacınız varsa bize ulaşmaktan çekinmeyin.

WEB : www.hipotezakademi.com

MAİL: hipotezakademi@gmail.com

TEL: 05324507514