İntihal

İntihal Oranı Düşürme Nasıl Yapılır? Destek Hizmeti

İntihal Oranı Düşürme Nasıl Yapılır? Sitesi Var Mı?

İntihal oranı düşürme, özellikle ödevlerde ya da tez yazılarında oldukça önemli görülen bir konudur. Günümüzde bu tarz bilimsel çalışmalarda intihal varlığının suç teşkil etmesinden dolayı da intihali düşürme konusu çok ciddi bir hale gelmiştir. Bu yüzden özellikle de akademik çalışmalarda intihalin düşürülmesi gerekir.

İntihal Oranı Nasıl Düşer?

İçindekiler

Fakat, intihal düşürme noktasında hile ile düşürme teknikleri kullanılmamalıdır. Hile yoluna gidilmeden var olan intihali düşürmek için bir takım çalışmalar yeterlidir. İlk olarak bu çalışmaların sonuca ulaşması ve başarılı bir netice alabilmek için de benzerlik oranının bilinmesi gerekmektedir. Adım adım intihal oranı düşürme ve intihal nasıl düşürülür öğrenelim.

  • Adım 1: İlk olarak denetim ve düzenleme yapılacak yazının uygun standartlarda ve düzende yazılması gerekmektedir. Bu yüzden yazıyı oluşturun
  • Adım 2: Şimdi yapılması gereken herhangi bir intihal programından intihalin yüzdesi öğrenilmelidir. Bir sonraki başlıkta intihal bulma siteleri daha ayrıntılı anlatılacaktır. Şimdi bu sitelerden birine girin.
  • Adım 3: Site size genel hatlarıyla bir intihal raporu sunacaktır. Bazılarında cümle cümle hangi yerlerde intihal kullanılmış bunu gösterirken bazı sitelerde de direkt rapor olarak karşınıza çıkacaktır.  İntihal yaratan cümleleri not edin.
  • Adım 4: Şimdi not ettiğiniz cümleler üzerinde intihal azaltma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Cümlelerin anlamlarının aynı olmasını sağlayacak şekilde yazı içerisinde yerlerini ve kelimeleri değiştirin. Örnek olarak; “Bilimsel yazılarda intihal olması suç teşkil etmektedir” cümlesini “Akademik çalışmalarda oluşan intihal oranının fazlalığı yazar için suç unsuru oluşturmaktadır” gibi değişiklikler yapın.
  • Adım 5: Bu şekilde cümlelerin anlamına dokunmadan içeriğini ve kelimelerin yerini değiştirerek intihal oranının fazlalığından kurtulabilir ve özgün bir akademik çalışma gerçekleştirme imkânına sahip olabilirsiniz.

İntihal Oranı Düşürme Sitesi Var Mı?

İntihal Oranı Düşürme Sitesi Var Mı?

İntihal oranı düşürme sitesi çalışmalarında başka bir yazı ile benzerlik olup olmadığını görmek isteyenler için oldukça kullanışlı ve etkili web sayfalarıdır. Bu sayfalar sayesinde özgünlüğü tamamen size ait yazılar yazabilir ya da akademik çalışmalar yapılabilir. Şimdi ülkemizde kullanılan en etkili ve işlevsel 3 web sitesi;

  1. Duplichecker.com
  2. Smartseotools.com
  3. Turnitin,

Olarak bilinir ve oldukça sık bir şekilde ülkemizde kullanılmaktadır. Bunlar dışında da birçok intihal sitesi mevcuttur. Fakat en işlevsel ve etkili gördüğümüz bu siteler, bizim açımızdan da oldukça güvenli olarak görülmektedir. Şimdi siteleri birlikte değerlendirelim.

Turnitin intihal raporu alma
  1. Duplichecker.com

İntihal düşürme sitesi olarak insanların sıklıkla kullandığı bir web sitesidir. İntihali kolaylıkla tespit eder ve size cümle cümle rapor sunar. Hatta PDF raporu alıp bunu daha ayrıntılı değerlendirme yapmanıza imkân tanır. intihal düşürme 2021 senesiyle birlikte en kullanışlı sitelerden biridir. Kolay bir kullanımı vardır ve ücretsizdir.

DupliChecker kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.
DupliChecker uygulamasına gitmek için tıklayınız.

  • Smartseotools.com

Özgünlük bulma konusunda Smart Seo Tools da diğer program kadar etkilidir. Tek seferde 1000 kelimeden fazlasını yazmanız mümkün olmasa da cümle cümle size rapor vermesi sayesinde kolaylıkla özgünlük kontrolü gerçekleştirilir. Aynı şekilde ücretsiz ve etkili bir programdır.

Smart Seo Tools kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Smart Seo Tools uygulamasına gitmek için tıklayınız.

Turnitin diğerlerinden farklı olarak üyelik isteyen ve çoğunlukla akademisyenlerin kullandığı bir programdır. Programa kayıt olmak için bir takım aşamalardan geçmek gerekir. Fakat öğrenciler için de bir bölümü bulunmaktadır. Özellikle özgünlük kontrolü noktasında oldukça iyi işler çıkarmaktadır.

İntihalde %100 Benzersiz Ne Demek?

İntihalde %100 benzersiz demek, yazınızın ya da akademik çalışmanızın tamamen size, ait özgün bir yazı olması anlamına gelmektedir. Özellikle akademik anlamda bir çalışma yapıldığında yazının %100 özgünlüğüne bakılmaktadır. Bazı üniversitelerde %20’lik bir intihal payı bırakılıyor olsa da yine de %100 özgün bir çalışma yapmak önemlidir. İlerleyen zamanlarda suç teşkil edebilecek durumlardan kaçınmak gerekmektedir.

Aynı zamanda çalışmada manevi anlamda hak geçmemesi için de %100 özgünlük olması önemlidir. Bu sizin çalışma üzerinde zaman harcadığınızı ve kelimesi kelimesine bütün durumlara dikkat ettiğinizi göstermektedir.

İlgili Hizmet: Turnitin İntihal Raporu Alma

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal hesaplama yapmak için programlardan faydalanabilirsiniz. Buna ek olarak intihal oranı hesaplama yazımıza giderek fikir sahibi olabilirsiniz.

intihal dusurme hizmeti

Yorum Yap